Prihlásenie

Prišiel čas na digitálnu transformáciu HR

Svet sa zmenil

Najväčšia zodpovednosť pri sprevádzaní touto zmenou dnes leží na pleciach a infraštruktúre HR.

Pred pandémiou mala možnosť home office len pätina zamestnancov. Dnes sa to číslo blíži k 70 percentám

Vyplýva to z prieskumu Hybridný model práce ako nový štandard, ktorý realizovala agentúra Focus pre spoločnosť Microsoft na vzorke 1071 duševne pracujúcich zamestnancov na prelome rokov 2021/2022.

Ste pripravení na novú éru?

3,8 dňa/týždeň

Focus realizoval prieskum v čase prísnych protipandemických opatrení. Väčšina (57%) zamestnancov vtedy síce vyjadrila preferenciu práce z kancelárie, no aj pri tejto skupine klesá čas, ktorý chce v kanceláriách tráviť – v priemere 3,8 dňa za týždeň. Hybridný model práce prináša nové možnosti a výhody, no zároveň aj nové výzvy a požiadavky na systémovú infraštruktúru.

Zmeny, ktoré nám život priniesol za posledné dva až tri roky, sú také markantné, že len ich adaptácia do života je projektom pre každého z nás. Či už spomeniem home office, nábor, tímový task manažment, zrod nových lídrov, efektívne vzdelávanie alebo motiváciu a zmysel existencie jednotlivca aj firmy. To sú témy, ktoré tí najlepší teraz musia a budú riešiť.

Viac o špecifickosti súčasnej éry, vývoji a smerovaní digitálneho HR nájdete v rozhovore so zakladateľmi GLOBESY.

Vlna digitálnej trasformácie

0%

slovenských CEOs
plánuje navýšiť investície
do digitálnej transformácie

V posledných rokoch prišli krízy, ktoré sa nedali očakávať a na ktoré sa nedalo pripraviť. V budúcnosti prídu ďalšie, ktoré dnes nevieme predpovedať. Biznis preto kladie čoraz väčší dôraz na zvyšovanie agility, flexibility a schopnosti rýchlo reagovať na zmeny. Odpoveďou je masívna vlna digitálnej transformácie, ktorej rozmery naznačuje prieskum spoločnosti PwC z minulej jesene.

Výsledky ukazujú, že 78% slovenských CEOs plánuje v najbližších troch rokoch navýšiť investície do digitálnej transformácie. O výraznom zvýšení ( ≥ 10%) hovorí 37% z nich.

Súčasný trend prináša rapídny a hlboký prienik digitalizácie do pracovného života zamestnancov

Väčšina firiem na Slovensku dlhodobo prechádza priebežným obnovaním svojich systémov. Z rôznych dôvodov však neprešli zásadnou transformáciou HR systémov, ktorá by dokázala v plnej miere pokryť nové potreby.

Dnes sú riešenia s dôrazom na online digitálne HR dostupné a overené

SAP SuccessFactors®

HCM riešenie postavené na cloud základoch, ktoré komplexné pokrýva procesy od Core HR, cez talent manažment až po dátovú analytiku a plánovanie. Nástupca klasického SAP HR je dnes stredobodom modernej HR infraštruktúry.

Rozšírenia štandardného systému

Základné funkcionality SAP SuccessFactors boli vyvinuté a sú priebežne aktualizované na základe best practises desiatok miliónov používateľov. Iné špecifické procesy môžeme pokryť našimi rozšíreniami, prípadne vyvinúť a integrovať nové.

Doplnkové aplikácie

Na ceste k digitálnemu HR môžete využiť aj spektrum drobnejších riešení s veľkým impaktom na danú oblasť. Príkladom je aplikácia na digitalizáciu hromadného obehu dokumentov alebo elektronická výplatná páska.

Chcem vedieť viac

Digitálnej transformácii HR sa venujeme už viac ako 20 rokov. Nebojte sa nás kontaktovať, radi Vám o nej povieme viac