Tradícia udeľovania prestížnych cien IT osobnosť, IT firma, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už šestnásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty realizované v danom roku. Odborná komisia zostavuje širšiu nomináciu firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií.

Tento rok sa porota rozhodla v prípade firiem rozdeliť tieto ukazovatele do dvoch samostatných kategórií.

V prvej kategórii IT firma roka hodnotí porota kvalitatívne kritériá, ako je uvedenie unikátnych produktov a služieb, rozvoj nových trhových segmentov, exportné aktivity, vývoz produktov s vysokým obsahom vlastnej pridanej hodnoty, investície do výskumu a vývoja a verejnoprospešné projekty.

V druhej kategórii s názvom Najziskovejšia IT firma roka sa vychádza z kvantitatívnych kritérií. Rebríček pripravujú spoločnosti Across Private Investment, FinStat a Digital Visions (PC REVUE).

Ocenenia budú udelené 12. októbra 2016 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizuje Digital Visions, vydavateľ magazínu PC REVUE a portálu pcrevue.sk.

Viac informácii o slávnostnom udeľovaní cien nájdete na webe http://www.pcrevue.sk/itgala

V časti „PARTNERI“ nájdete aj našu spoločnosť GLOBESY ako brozového partnera, ktorý podporil toto podujatie.